loga UE

REGULAMIN

§ 1 Przepisy ogólne

1.       Regulamin określa zasady rekrutacji na szkolenia realizowane w ramach projektu nr POKL.08.01.01-10-371/09 pt. „Kompleksowe szkolenia pracowników – szansą na dalszy rozwój firmy PPH KASIA”, zasady przyjmowania zgłoszeń, procedury kwalifikowania własnych pracowników do udziału w projekcie, warunki organizacji szkoleń oraz warunki ukończenia szkolenia i otrzymania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, a także procedury w przypadku rezygnacji uczestnika z udziału w projekcie w trakcie trwania zajęć.

2.       Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

3.       Realizatorem  projektu jest PPH KASIA Katarzyna Makulska, z siedzibą przy ul. Miętowej 4, 95-200 Pabianice.

4.       Ilekroć w Regulaminie jest mowa o:

·        Projekcie - należy przez to rozumieć projekt nr POKL.08.01.01-10-371/09 pt. „Kompleksowe szkolenia pracowników – szansą na dalszy rozwój firmy PPH KASIA” realizowany w ramach umowy nr POKL.08.01.01-10-371/09-00 z dnia 12.08.2010 roku podpisanej pomiędzy Województwem Łódzkim a PPH KASIA Katarzyna Makulska o dofinansowanie projektu w ramach poddziałania 8.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

·        Regulaminie - należy przez to rozumieć Regulamin prowadzenia szkoleń w ramach projektu.

·        Realizator projektu - należy przez to rozumieć: PPH KASIA Katarzyna Makulska, z siedzibą przy ul. Miętowej 4, 95-200 Pabianice.

·        Biurze projektu - należy przez to rozumieć komórkę organizacyjną realizatora projektu do zarządzania i obsługi projektu oraz kontaktu i współpracy z uczestnikami z siedzibą przy ul. Miętowej 4, 95-200 Pabianice.

·        Beneficjencie Ostatecznym - należy przez to rozumieć osoby (pracownicy PPH KASIA) bezpośrednio korzystające z udzielanego wsparcia czyli uczestnicy szkoleń.

§ 2 Cele projektu i postanowienia programowo – organizacyjne

1.       Celem projektu jest podniesienie kompetencji 64 pracowników Projektodawcy by wzmocnić pozycję konkurencyjną PPH KASIA na rynku krajowym i zagranicznym.

2.       Projekt przewiduje przeszkolenie łącznie 64 osób (K.52, M.12, w tym: Niepełnosprawnych-19, a w wieku +50-19) i przeprowadzenie 12652 godzin szkoleniowych. Program szkolenia obejmuje 223 (śred. 5 godz.) dni szkoleniowych dla 64 grup szkoleniowych.

3.       Szkolenia odbywać się będą w godzinach pracy pracowników realizatora projektu.

4.       Szczegółowy program procesu szkolenia oraz harmonogram prowadzenia szkoleń dostępny jest na stronie internetowej projektu www.kate.com.pl/ue oraz w siedzibie realizatora projektu (Biuro projektu) w Pabianicach.

 § 3 Proces rekrutacji

1.       Procesem rekrutacji będą objęci wszyscy pracownicy firmy PPH KASIA (zarówno kobiety jak i mężczyźni) i będzie się odbywał sekwencyjnie.

2.       Wyłonienie osób do konkretnego szkolenia odbywać się będzie na podstawie analizy potrzeb szkoleniowych i luk kompetencyjnych.

3.       Osoby wytypowane i chętne do uczestnictwa w szkoleniach zobowiązane są do wypełnienia deklaracji uczestnictwa i podpisania oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w projekcie.

4.       Nabór pracowników do udziału w projekcie odbywa się na podstawie: analizy potrzeb i luk kompetencyjnych.

5.       Rekrutacja zostanie przeprowadzona zgodnie z założeniami równych szans.

W projekcie wezmą udział wszyscy pracownicy (M-Mężczyzn, K-Kobiet):

* marketing (handel+wzorcownia)– 18os (6M/12K)

* biuro (administr.+księgow.)– 9os (1M/8K)

* produkcja– 37os (5M/32K)

6.       Weryfikacji formalnej do konkretnego szkolenia dokonuje się na podstawie n/w kryteriów:

·        zatrudnienie na podstawie umowy o pracę  następnie umowy cywilno-prawnej w firmie KASIA,

·        rozmowy i badań kompetencji.

7.       Informację o ostatecznym zakwalifikowaniu do udziału w szkoleniu, terminie rozpoczęcia szkolenia, miejscu odbywania się zajęć uczestnicy otrzymają w terminie 7 dni przed szkoleniem.

8.       Na każde szkolenie zostanie utworzona lista rezerwowa – do 3 osób.

§ 4 Warunki prowadzenia szkoleń w ramach projektu

1.       Szkolenia będą odbywać się w godzinach pracy uczestników.

2.       Realizator projektu zapewnia niezbędne do realizacji projektu zaplecze lokalowe, techniczne i kadrowe.

3.       Do realizacji szkoleń wykorzystana zostanie metodyka: wykładu, ćwiczeń.

4.       Moduł szkoleniowy projektu składa się z sześciu serii szkoleń dla poszczególnych grup pracowników wytypowanych zgodnie z ich ścieżką rozwoju zawodowego.

5.       Obecność uczestnika na zajęciach potwierdzana jest każdorazowo przez trenera w dzienniku zajęć grupy szkoleniowej (lista obecności).

6.       Uczestnik zobowiązany jest do punktualnego stawiania się na zajęcia.

7.       Realizator projektu dopuszcza usprawiedliwioną nieobecność spowodowaną chorobą lub ważnymi okolicznościami na zasadzie przepisów kodeksu pracy.

8.       Uczestnik otrzymuje:

·        komplet materiałów szkoleniowych,

·        poczęstunek,

·        zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

9.       Osoba rezygnująca ze szkolenia w czasie trwania zajęć obciążona będzie procentowo kosztami poniesionymi przez Realizatora projektu w przeliczeniu na jednego uczestnika danego szkolenia.

10.    Uczestnik nie ponosi kosztów szkoleń pod warunkiem, że:

·        wycofa swoje uczestnictwo w szkoleniu nie później niż na 3 dni przed jego rozpoczęciem,

·        będzie uczestniczył w min. 100% zajęć szkoleniowych,

·        wypełni w terminie wszystkie wymagane przez realizatora dokumenty i ankiety związane z realizacją projektu,

·        przygotuje pracę zaliczającą szkolenie (jeśli taka jest wymagana przez prowadzącego).

11.    Na miejsce osoby rezygnującej ze szkolenia przed rozpoczęciem zajęć zostaje zakwalifikowana osoba z listy rezerwowej.

12.    Przed każdą serią szkoleń i po niej przeprowadzone będą testy: praktyczny i teoretyczny, które pokażą poziom kwalifikacji uczestników szkolenia.

13.    W celu weryfikacji skuteczności działań projektu po  zakończeniu realizacji każdego szkolenia uczestnicy szkoleń są zobowiązani do udziału w systemie monitoringu obowiązującego w Projekcie, a w szczególności oceny jakości i celowości odbytego szkolenia.

 Analiza sytuacji uczestników szkoleń przeprowadzona zostanie w ostatnim miesiącu realizacji  projektu.

§ 5 Postanowienia końcowe

1.       Niniejszy Regulamin stanowi integralną część deklaracji podpisywanej przez uczestników szkoleń.

2.       W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem decyzje podejmuje realizator projektu.

3.       Wszelkie zmiany niniejszego regulaminu wymagają formy pisemnej.

 Regulamin obowiązuje przez cały okres realizacji projektu nr POKL.08.01.01-10-371/09 pt. „Kompleksowe szkolenia pracowników – szansą na dalszy rozwój firmy PPH KASIA”

  

 


 

„KOMPLEKSOWE SZKOLENIA PRACOWNIKÓW – SZANSĄ NA DALSZY ROZWÓJ FIRMY PPH KASIA”

 

W okresie: 01IX2010r-31V2012r., firma PPH KASIA, realizuje projekt szkoleniowy nr POKL.08.01.01-10-371/09 - „Kompleksowe szkolenia pracowników – szansą na dalszy rozwój firmy PPH KASIA”, skierowany do własnych pracowników, którego:

Celem głównym jest podniesienie kompetencji 64 pracowników Projektodawcy.

 



Projekt ma za zadanie wzmocnienie pozycji konkurencyjnej PPH KASIA na rynku krajowym i zagranicznym oraz: - poprawę jakości i skuteczności obsługi Klienta - wyeliminowanie luk kompetencyjnych pracowników - wdrożenie nowych kompetencji menedżerskich - nabycie umiejętność skutecznego korzystania z nowych technologii teleinformatycznych - promowanie zasady równych szans (kobiet, mężczyzn, osób niepełnosprawnych, itp.)


Współfinansowanie unijne:
Realizację projektu umożliwia dofinansowanie uzyskane w ramach Konkursu zamkniętego nr POKL/I/8.1.1/10:
Priorytet VIII, Regionalne Kadry Gospodarki, Działanie 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie; Poddziałanie 8.1.1 Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwa dla przedsiębiorstw



Uczestnikom projektu zapewnimy:

1. materiały szkoleniowe,

2. komfortowe warunki nauki - dostosowane do poziomu kwalifikacji i mentalności uczestników,

3. pojedyncze stanowiska nauki (przy maszynach, urządzeniach, komputerach),

4. wyspecjalizowanych trenerów, którzy wspierają uczestników zarówno w trakcie przyswajania teorii jak i zajęć praktycznych.


Europejski Fundusz Społeczny


www.efs.gov.pl www.pokl.wup.lodz.pl